Basın Bülteni
  • Ocak 12th, 2023
  • - Trabzon yeni otogarına kavuşuyor için yorumlar kapalı
  • -

TRABZON (İGFA) – Büyükşehir Belediye Lideri Murat Zorluoğlu vazifeye gelir gelmez, Trabzon halkı tarafından uzun yıllardır yıkılması istenen ve adeta kanayan yara haline gelen otogar problemini masaya yatırmış, kente yakışacak projeyi hayata geçirmişti. Trabzon’da uzun yıllar konuşulan lakin rastgele bir adım atılmayan otogar inşaatında son düzlüğe girildi. Lider Zorluoğlu, bugün değer verdiği projeler ortasında yer alan otogar inşaatında incelemelerde bulunarak, firma yetkililerinden ayrıntılı bilgi aldı.

MAYIS AYINDA AÇILIŞ PLANLANIYOR
2023’ü açılış yılı ilan ettiklerini ve yeni otogarın kentte de heyecan yaratığını belirten Lider Zorluoğlu, “Çalışmalar tüm süratiyle devam ediyor. Neredeyse sona yaklaştık. İlgili firma 15 Nisan’a kadar bize teslim edeceğini belirtti. Otogarda bulunan ilgili firmaların taşınması haziran-temmuz ayını bulabilir. Rastgele bir aksilik yaşanmazsa mayıs ayında açılışı yapmayı düşünüyoruz” dedi.

İÇERİDE VE DIŞARIDA GENİŞ ALANLARA SAHİP
Çok hoş, konforlu bir yapının ortaya çıktığını belirten Lider Zorluoğlu, “Şu sıralar yürüyen merdivenler takılıyor. Dışarıdan bakıldığında binanın AVM üzere bir havası var. Önünde geniş bir rekreasyon alanı bulunuyor. Bir otogarın ötesinde, insanların gelip vakit geçirecekleri yer üzere tasarlandı. Restoranları olacak. Hem içeride hem dışarıda geniş alanlara sahip. Art tarafına baktığımızda dereden uzak arada kaldığımızı görüyoruz. Ayrıyeten otogar binamızın 3. katına belediyemizin kirada olan şirketlerini koyacağız. Şirketler bir yerde toplanmış olacak” tabirlerini kullandı.

deneme bonusu veren siteler