Basın Bülteni
  • Ocak 20th, 2023
  • - Milas’ta 750 hayvan kapasiteli büyük proje için yorumlar kapalı
  • -

MUĞLA (İGFA) – Türkiye’nin hiçbir ilçesinde olmayan, hayvanlar için doğal ömür hizmeti sunacak Süreksiz Hayvan Barınağı ve Bakım Evi’nin proje çalışmaları tamamlandı.

Son denetimlerin akabinde en kısa müddette imaline başlanacak proje, üretim evrelerinin tamamlanmasıyla birlikte 20 bin metrekare arazi üzerine kurulmuş büyük bir kompleks olarak hizmet verecek.

whatsapp image 2023 01 17 at 09 46 00 2 1674109676 364

Toplam 3 bin metrekare inşaat alanına sahip olacak Süreksiz Hayvan Barınağı ve Bakım Konutu; yüz hayvan kapasiteli kedi köpek parkı, yüz hayvan kapasiteli doğal ömür parkı, çocuk parkı, otuz hayvan kapasiteli hayvan sahiplendirme alanı üzere birçok işlevsel üniteyi de içerisinde barındıracak.

HAZİNE’DEN TAHSİS SÜRECİ GECİKTİRDİ

Ülkemiz genelinde ilçe belediyesi tarafından yönetilecek en büyük hayvan barınağı olma unvanına sahip 750 hayvan kapasiteli yeni hayvan barınağı projesi hakkında bilgi veren Lider Tokat, kelam konusu projede Hazine’den tahsis sürecinin çok uzaması nedeniyle gecikme yaşandığıı belirterek, “Yaşanan tüm bu gecikmelere karşın projenin en kısa müddet içerisinde uygulamasına başlamak için çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Yeni barınak projemiz; içerisinde uyuz parazit ünitesi, kırık-çıkık ünitesi, tehlikeli hayvan kısmı, yaşlı-güçten düşmüş hayvan kısmı, yavrulu anne köpek bakım alanı, birinci müşahede ve karantina üniteleri, yavrulu anne kedi kısmı, kedi operasyon ünitesi, hayvan sahiplendirme kısmı, ameliyat sonrası bakım, köpek parkı, kedi parkı, doğal ömür parkı ve hayvan mezarlığının bulunduğu 750 kapasiteli büyük bir hayvan hastanesi fonksiyonu görecektir” diye konuştu.

deneme bonusu veren siteler