Spor
  • Ocak 19th, 2023
  • - Kayseri’de amatör futbola ‘büyük’ takviye için yorumlar kapalı
  • -

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, her sene amatör spor kulüplerine materyal dayanağında bulunarak sporu teşvik etti. Bu kapsamda 2022 yılında amatör spor kulüplerine 1 milyon 350 bin TL meblağında materyal takviyesinde bulunarak, spora dayanağını sürdürdü.

KULÜPLERE 2 MİLYON TL’NİN ÜZERİNDE NAKDİ YARDIM

Amatör sporun her vakit yanında olan ve faaliyetlerini destekleyerek teşvik eden Büyükkılıç, 2022 yılında materyal takviyesinin yanı sıra nakdi yardımda da bulundu. Bu kapsamda 2022 yılında toplam 2 milyon 368 bin TL’lik yardım gerçekleştiren Büyükkılıç, öte yandan amatör atletler için Sümer Amatör Tesisi Saha Binalarının üretim çalışmalarına devam ederek, spor donatılarını hayata geçiriyor.
abc 7483 w 1674078147 235

BÜYÜKKILIÇ YILDA İKİ SEFER AMATÖR ATLETLERLE BULUŞUYOR

Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, amatör spora yaklaşık 4 milyon TL takviye bulunurken, gerek materyal, gerek nakdi takviye ve gerekse ziyaret hasebiyle kucaklaşarak moral dayanağında bulunmaya ihtimam gösteriyor. Lider Büyükkılıç, yılda iki kere amatör spor kulüpleri ve atletleri ile materyal dayanağı vesilesi ile bir ortaya geliyor. Buluşmada sportmenler ve spor kulüp yöneticileri ile de görüşen Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, onların görüş, niyet ve temennilerini de dinliyor.

“AMATÖR SPORA DAYANAĞIMIZ SÜRECEK”

Başkan Büyükkılıç, husus ile ilgili yaptığı açıklamada, “Amatör spora dayanağımız sürecek, bu sene daha fazla takviyesi verme istikametinde çaba gösteriyoruz. Sporun altyapısını güçlü bir formda geliştirmek için çaba gösteriyoruz. Gençlerimize yönelik amatör spora yapılan dayanakların güzel, yararlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

deneme bonusu veren siteler